Dünya Sağlık Örgütü’nün 10 Mayıs 2021 tarihinde gerçekleşen açıklamalarının ardından ABD piyasalarında yaşanan hareketlilik kripto para piyasalarına da yansıdı ve agresif bir düşüş yaşandı. Bitcoin fiyatı 53.000 Dolar seviyesine kadar gerilerken son günlerdeki dikkat çekici çıkışlar yapan Ethereum fiyatı 3.600 Dolar seviyesine kadar geriledi.

Kriz anlamına gelmesede Bitcoin’deki düşüş ciddi bir etki yarattı. Tüm bunlar yaşanırken Türkiye’deki kripto para yatırımcılarının ilgisi ise bundan hiç etkilenmişe benzemiyor. Coingecko’nun verilerine göre Türkiye’de en popüler olan kripto paralar şöyle sıralanıyor;

XRP, Dogecoin, Alien Worlds, Swipe (SXP), Step Finance, GateToken, Bitcoin (BTC), Chonk, Binance Coin (BNB) ve Ecomi

Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.